CluB۩‌‌‌CaR
کلوپ ماشین
سه‌شنبه 11 آبان‌ماه سال 1389 :: 21:26 ::  نویسنده : فروتن
خب می خوام در مورد ارتفاع زدن ماشین که یکی از شایع ترین کارهایی هست که بین ما جوونهای ایرانی انجام میشه صحبت کنم! !!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 خب می خوام در مورد ارتفاع زدن ماشین که یکی از شایع ترین کارهایی هست که بین ما جوونهای ایرانی انجام میشه صحبت کنم!

   این کار راههای مختلفی داره که ارزانترین راه اینه که با پرداخت چند هزار تومن به یک مکانیک از اون در خواست کنین  که فنر لول کمک فنر شما رو ببره و کوتاه کنه تا اینکه ماشین شما ارتفاعش بیاد پایین! این راه به عنوان ارزانترین راه شاید کمی معقول به نظر می رسه ولی اصلا توصیه نمیشه؛ چون باعث خشک تر شدن ماشین کمتر شدن عمر فنرها میشه! راههایی هم مثل گرم کردن فنر یا بستن قسمتی از فنر هست که اصلا تاثیر گذار نیست بلکه ضرر اون بیشتر از نکته ی مثبتش هست.

   راه دوم یکی از راههای خوب هست که در ایران رایج هست و اون اینه که شما کمک فنرتون رو بدید به اصطلاح پیچ مهره ای(یا روغنی) کنن. در این روش داخل فنر رو با روغن و واسکازین خاص پر می کنند. در اینصورت شما کمک فنری نرمتر خواهید داشت ولی ارتفاعتون پایین نیومده. برای پایین آوردن ارتفاع باید فنرلول مربوط به کمک فنر رو عوض کنید! فنر لولهای اسپرت زیادی با سایزهای مختلفی هست مثل سایز ۳۲ که معقولترینه؛ سایز ۳۰ که تقریبا ارتفاعی کم داره و سایز ۲۸ که گلگیرچسبیده به لاستیک هستند! این روش با خریدن فنرلول اسپرت مبلغی حدود ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومن خرج در بر خواهد داشت!

   و اما روش سوم اینه که شما کیت ساسپنشن برای ماشینتون خریداری کنید که علمی ترین و البته گرونترین راه ممکن هست. در این روش کلیه سیستم کمک فنرتون با نمونه ی اسپرت و کم ارتفاع تعویض میشه و باعث میشه با کم شدن ارتفاع ماشینتون در دست اندازها نه تنها خشک نشه بلکه نرمتر هم بشه. در این کیتها به ۳ شکل عرضه میشن:

۱- کیتهای فنر ثابت که فقط یک ارتفاع دارند و غیر قابل تغییر هستن

۲- کیتهای تنظیم ارتفاع دستی که با روی جک بردن ماشین می تونید ارتفاع اون رو تغییر بدید

۳- سیستم تنظیم ارتفاع اتوماتیک که مثل زانتیا شما می تونید از داخل ماشین ارتفاع اون رو تغییر بدید.

 قیمت این کیتها از ۱ ملیون تومن شروع میشه! یکی از معروفترین مارکهایی که این کیتها رو تولید می کنه KW هستش که در کشور آلمان ساخته میشه.

 
 
 

کد آهنگ
نمایش وضعیت در یاهو ,

دانلود آهنگ

, قالب بلاگفا

مترجم سایت

مترجم سایت


ابزار چت روم

چت روم


پیچک

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

کد نمایش آب و هوا

کد نمایش آب و هواپیچک

پیچک

کد نمایش آی پی

کد نمایش آی پی